Whitehall sa obáva, že Sportingbet ruskí futbaloví chuligáni mali spojenie Kremľa

Vrcholní vládni predstavitelia sa obávajú, že násilie rozpútané ruskými hooligansmi v Euro 2016 bolo odsúdené Kremľom a vyšetrujú vzťahy s režimom Vladimíra Putina. Je zrejmé, že významný počet ľudí, ktorí sa podieľajú na divokej a veľmi koordinované útoky na fanúšikov Anglicka a ďalších v Marseille a Lille boli identifikované ako v “uniformovaných službách” v Rusku. Teória je, že sankcionovanie Putinom chuligánom je pokračovaním toho, čo bolo Sportingbet Brasil opísaná ako ruská kampaň “hybridnej vojny”. Experti Whitehall sa obávajú, že taktika je zbytočná na demonštráciu ruskej sily pri budovaní rozprávania vo vnútri krajiny, že zvyšok sveta je proti nej.Starší ruský poslanec Tweeted, “Dobre pracujúci chlapci, držte to!” Dvaja fanúšikovia Anglicka, Andrew Bache, 51, Portsmouth a Stewart Gray z Hinckley, Leicestershire, zostali v bojoch ich životy po útoku s kladivami a železnými tyčami ruskými hooligans. Uefa, európsky futbalový orgán, hrozí, že vyradí Rusko zo súťaže, by sa mali opakovať scény vo vnútri Stade Vélodrome v Marseille , kde sa ich fanúšikovia na konci zápasu medzi Anglickom a Ruskom snažili vybuchnúť anglický koniec štadióna. Zdroj Whitehall povedal Observerovi, že sociálne médiá boli preskúmané s cieľom objaviť zázemie Sportingbet zainteresovaných. “Je ťažké dokázať, že to bol schválený Kremľom, ale môžeme vidieť, že niektorí z nich sú v uniformovaných službách v Rusku,” uviedol zdroj. “Vyzerá to ako pokračovanie hybridnej vojny rozmiestnenej Putinom.” Rusí chuligáni za násilím v Marseille boli “vycvičení v boji”.

Vedúci britskej policajnej operácie Euro 2016, Cheshire, asistentka konateľa Mark Roberts , povedal, že útoky boli najzávažnejšími a koordinovanejšími, ktoré videli v priebehu 10 rokov, ktoré sa špecializovali na futbalové násilie.Povedal, že násilie je hanbou, ale dodal: “Neviem, ako by mohlo 200 fanúšikov ublížiť niekoľko tisíc Angličanov.”

Tiež povedal, že je ochotný osloviť Európu, aby napravil vzťahy po Ukrajinská kríza, ale trval na tom, že západ bol zodpovedný za zlú krv: “Európsky podnik chce a je pripravený pracovať s našou krajinou. Európski politici potrebujú osloviť podnikateľov, ukázať múdrosť, ďalekosiahly prístup a flexibilitu, “povedal. “Pamätáme si, ako to všetko začalo. Rusko neiniciovalo dnešný kolaps. Nemáme žiaden zármutok a sú ochotní osloviť našich Sportingbet bonus európskych partnerov, ale samozrejme to nemôže byť jednostranná hra. “Uefa uložila pokutu Rusku pokutu vo výške 150 000 eur (119 000 libier) a uložila pozastavené diskvalifikácia ako trest za účasť jeho podporovateľov v chaosu v Marseille.Facebook Twitter Pinterest Francúzska polícia zadržiava ruských futbalových fanúšikov.