Výber tímu pre zápas s Bordeaux to dokázal

Dnes, “PSG”, každý sa spája s vreckom peňazí, vlastníkmi Arabov a futbalovými hráčmi svetovej veľkosti. Avšak, ako každý klub, je tu aj mládežnícka akadémia. Aké sú žiaci vedľa seba s hviezdami?

Sezóna 2013/2014 začala pre PSG a Laurent Blanc čo najviac: tím vyhral francúzsky Super Cup a porazil Bordeaux (2-1). Je príliš skoro na konkrétne závery o niečom, ale je jasné, že Blanc nebude ničiť to, čo Carlo Ancelotti začal budovať.

Výber tímu pre zápas s Bordeaux to dokázal. Medzi 11 hráčmi, ktorí sa dostali na ihrisko, bol brazílsky Alex, ktorý bol považovaný za jedného z hlavných uchádzačov o starostlivosť. Súčasne bol 31-ročný obhajca prítomný na všetkých letných stretnutiach tímu a svojou fyzickou formou bol celkom schopný behať 90 minút na ihrisku. Ale bol v lepšej pripravenosti ako absolvent Mamadou Sako? Pred začiatkom sezóny sa všeobecne predpokladalo, že Alex už nebude reprezentovať „PSG“, a Sako a Marquinhos, získané od „Rómov“, budú bojovať o pozíciu centrálneho obrancu vedľa Thiaga Silvu. Ale zahrnutie Alexa do štartovej zostavy pre Super Bowl zápas rozptýlilo tento mýtus. Zrejme Blanc, rovnako ako Ancelotti, má tendenciu dôverovať skúseným hráčom viac ako mladí ľudia. Tak či onak to znamená, že Sako sa bude musieť znova pýtať otázku: verí mi tréner dosť? Zrejme Alex stále vstupuje do plánov Blanca, no, Marquinhos, samozrejme, nekupoval za 35 miliónov eur, takže sedel na nohaviciach na lavičke. Ukazuje sa, že 23-ročný talentovaný Francúz bude len štvrtým centrom v tíme. Ale aj keď mu bolo 19, bol považovaný za jedného z najtalentovanejších obrancov a podarilo sa mu len bojovať proti transferovým ponukám.