Somerset dokončila nepravdepodobné víťazstvo a nechala Warwickshire pozerať sa nadol

Somerset porazil Warwickshire o 31 bežiek, aby udržal nažive svoje nádeje na prvý titul mistrovskej krajiny a urobili tak preto, že ich kapitán Chris Rogers ignoroval radu od Marcusa Trescothicka.

rok-starý, veterán z 202 medzinárodných zápasov, poradil Rogersa držať sa spinners, keď Warwickshire pokračoval na 131 pre osem vo štvrtok ráno, vyžadujúce ďalšie 53 pre víťazstvo. Hodinu sa Rikki Clarke a Chris Wright odrazili na cieli proti otočeniu Jacka Leacha (ktorý mal šesť pre 42) a Roelof van der Merwe. Ale potom, s cieľom až na 37 a stánok v hodnote 86, mal Rogers nápad. On priniesol na Lewis Gregory na konci rieky a so svojou štvrtou dodávkou Wright zachytil za 45.Posledný muž Josh Poysden následne chytil Trescothicka z bowlingu Leachu, po piatich postupoch neskôr dal Somersetu 19-bodový výhru a stlačil stôl.County kriket: Yorkshire v Durham a Somerset v Warwickshire – live!

“Myslel som si, že loptičky majú trochu rytmu s frézami a niekedy trochu mix-up, s loptou, ktorá klesá s iným tempom, môže niečo vytvoriť,” Rogers povedal. “Marcus mi povedal, aby som sa udržal s rotáciou, ale mal som pocit. Myslel som, že Lewis v stredu skóroval veľmi dobré kúzlo s novým loptou, rovnako dobre ako on bol pre nás dlho naklonený a v týchto podmienkach sme potrebovali ešte väčšiu rýchlosť.Pravdepodobne to bolo čo do činenia so šťastím ako čokoľvek. “Trescothick povedal:” Hovorili sme o tom dnes ráno a Chris bol veľmi náchylný na to, aby zhoril Lewisa zo spodného konca. Ale ja som povedal: “Nie, musíte dnes ísť s dvoma nožnicami, pretože si nemyslím, že sa to bude hojdať.” Je jasné, že ma nepočúva a je to rovnako dobre. ”

Trescothick mal dôvody na oslavu mimo výhry. Keď on vzal úlok na nohu vleku na dokončenie zápasu 40 minút do dňa to bolo jeho 394. pre Somerset v prvotriednej krikete, viac ako akýkoľvek iný fielder v ich histórii, okrem wicketkeepers. ihrisko prispelo k predčasnému skončeniu a Rogers povedal: “Nebol to taký rozstup, ktorý by som chcel stráviť svoju kariéru.Každá guľa sa správala trochu inak a to vytvára otázky v mysli batsmanov, čo ich robí nepredvídateľné. “V našich prvých slepoch to bolo hojdanie a spájanie toľko, ako som to už dlho videl , Nebolo to to, o čom sme dúfali, ale niekedy to zaisťujú aj režijné podmienky. A skorý štart. A Keith Barker je v týchto podmienkach jedným z najlepších nadšencov v krajine. A ostatní hráči sú taktiež veľmi dobrí. “Warwickshireova strata ich ponecháva naďalej znepokojený hrozbou odstupovania, s jediným zápasom, ktorý sa bude konať od 20. septembra doma v Lancashire. Kapitán Ian Bell, ktorý zaznamenal iba jeden gól v zápase, povedal: “Nehrá sme dosť dobre, aby sme vyhrali zápas. Boli tam nejaké dosť zlé zábery. Máme pravdu v zmesi, ktorá sa nachádza na nesprávnom konci tabuľky.Na konci tejto sezóny, bez ohľadu na to, čo sa stane, musíme sa skutočne zaoberať tým, kam ideme v štyroch dňoch kriketu. A ako chceme ísť dopredu. ”

Bell nebol obdivovateľom ihriska. “Nemyslím si, že je to skvelé pre prvotriedny kriket, ktorý vidí takýto vietor,” povedal. “Neviem, čo získa anglický kriket, aby hral na takýchto povrchoch, ale určite pracoval pre Somerset v tejto hre. Nepovedal by som, že je to zlé ihrisko. Nebol to nebezpečný. Ale nebolo to ani skvelé ihrisko. Hovorí to, že sa budete musieť prispôsobiť všetkým povrchom a my sme to nedokázali dosť. “