Smolný koniec hviezdy. Chýbalo mi pol centimetra, smútil Wozniacka

Červené šaty s bielym lemom, na hlave biely šilt. Náladu jednej z marketingovo najúspešnejších športovkýň planéty by však na pražskej antuke najlepšie symbolizovala iná farba. Čierna, znamenie smútku.

“Caroline Wozniacká!” Zaznelo ešte naposledy v areáli Sparty. Dánska megahviezda ľuďom zamávala, ale úsmev na tvári jej chýbal. Potom, čo Lotyšska Ostapenková premenila svoj šiesty mečbal, si porazené rýchlo obliekla šedú mikinu, zbalila obe tašky a odkráčala z kurtu.

V Prahe sa jej pritom tuho páčilo. Rozprávala, ako mala čas aj na rýchlu prehliadku mesta, cenila si stretnutie s miestnou tenisovou omladinu, uznanlivo hovorila o organizácii Prague Open. To najpodstatnejšie však “tenisové princeznej” chýbalo. Koniec vo 2.bicykli je pre ňu príliš skorý.

“Rozhodujúce chvíle? No, zjavne môj mečbal. Niekto zakričal, že to bol aut, ja spomalila krok. Ale lopta sa skutočne dotkol lajny, “povedala Wozniacka o spornej chvíľu. “Stačilo možno pol centimetra, niekedy to v tenise je aj takto. Podobnú situáciu som pri vlastnom mečbalu zažila asi prvýkrát. ”

Keďže už v úvodnom kole vypadla nasadená jednotka Karolína Plíšková a teraz dohrala aj dvojka, preberá úlohu aktuálne najvyššie postavenej ženy Barbora Strýcová.

“Mrzí ma to. Praha je nádherná, starali sa tu o nás moc pekne. Na antuku si stále trochu zvykám, snáď mi aspon tento duel pomôže pre budúci turnaja, “dodala dánska star. “A v budúcnosti sa sem rada vrátim.”

Bolo to nutnej, takmer trojhodinovej dráma.Ostapenková vŕšili nevyužité mečbaly, sama jednému čelila. U neho aj napriek smolnú chvíli pre Wozniacku prebehlo všetko podľa pravidiel, ako potvrdil šéf turnajových rozhodcov Jan Smíšek. A tak Lotyšska tajbrejku tretej sady nakoniec dotiahla k triumfu 7: 5.

“Hrala dobrý zápas. Asi proti mne vie nájsť motiváciu, “ocenila Wozniacka víťazku, ktorá ju za posledný mesiac zdolala už druhýkrát.

Tenisoví fanúšikovia sa v Stromovke prejavili veľmi kultivovane. Akonáhle mala Ostapenková možnosť duel nečakane uzavrieť, hecovali ju potleskom.Ak sa však Wozniacka držala v hre, uznanlivo aplaudovali tiež Dance.

Takto sa dianie otočilo celkom päťkrát, šiestykrát už bol koniec.

A ďalšie hviezda sa rozlúčila.