Randon Lerner, Aston Villa, vedie k zvrhnutiu

Premier League futbalové kluby teraz pravidelne preverujú aktivitu sociálnych médií potenciálnych hráčov na dôkazy fanatizmu, nenávistných prejavov a ďalšieho nezákonného a urážlivého správania, ktoré nasledujú po záplavách škandálov.

Kroll, súkromné ​​vyšetrovanie a spoločnosť cybersecurity, vlečila účty sociálnych médií na potenciálne podpisy pre niekoľko klubov Premier a Ligy majstrov, kontroluje ich príspevky na stránkach Twitter, Facebook, Instagram a ďalších platforiem proti zoznamu viac ako 1 000 problematických slov. Online zneužívanie: ako ženy bojujú späť .

Ben Hamilton, výkonný riaditeľ spoločnosti Kroll, uviedol, že zoznam obsahuje rasistické výrazy; odkazy na extrémistické názory a skupiny – napríklad samovražedné atentáty a Národný front; náznaky zneužívania drog a alkoholu; pripomienky týkajúce sa nevhodnej sexuálnej aktivity; a akékoľvek náznaky kriminality. Zjavenie prichádza po tom, čo bol bývalý futbalista Sunderland a Anglicko futbalista Adam Johnson uväznený už šesť rokov na ošetrovanie a sexuálnu aktivitu s 15-ročnou dievčaťou.Stovky správ zo sociálnych médií, aplikácie na odosielanie správ a rozhovorov – Facebook, WhatsApp a Snapchat – poskytli dôležité dôkazy. “Hľadáme nejaké známky nestability,” povedal Hamilton. “Všetko, čo by mohlo poškodiť povesť klubu, či už je to extrémna promiskuita, alebo náboženské alebo extrémistické presvedčenie.Medzi britské príklady môže patriť Národný front, akákoľvek protižidovská organizácia, Anglická obranná liga, rôzne slová, ktoré súvisia s fašizmom alebo samovražednými atentátnikmi, moslimskými, katolíckymi, republikánskymi, štíhlymi, cikánskymi. ”

Zoznam zahŕňa drogy a termíny užívania drog, slová, ktoré naznačujú neznášanlivosť voči lesbičkám a homosexuálom, slová popisujúce trestné činy, ako aj výraznejšie pochybnosti vo verejnej diskusii, ako napríklad prostitútka a chlapca.

Prvá fáza preverovania bola automatizované vyhľadávanie prostredníctvom celej verejnej histórie sociálnych médií hráča, dodal Hamilton.Ak boli uvedené kľúčové slová označené, príslušné pracovné miesta boli preskúmané, aby sa overilo, či majú skutočné obavy. “Spolupracujeme s viacerými klubmi – Premier League, Championship – s použitím takýchto techník,” povedal. “Osobitné kluby majú osobitné problémy, pretože napríklad; môžu mať židovských majiteľov alebo arabských majiteľov. “Povedal, že preverovanie bolo bežnejšie používané, keď sa britské kluby snažili podpísať zahraničných hráčov.

Ak sú podozrenia dostatočne závažné a klub súhlasí, Hamilton povedal, obráťte sa na súd, aby ste získali prístup k činnostiam hráča na súkromných službách pre zasielanie správ, ako sú Snapchat a WhatsApp, alebo nútiť ich, aby odovzdali akýkoľvek telefón, ktorý klub poskytoval alebo platil.Hamilton povedal, že pracujú s rastúcim počtom klubov po tom, čo sa objavili prípady sociálnych médií, ktoré zahŕňali hráčov Premier League. Futbalová asociácia udelila od roku 2011 pokutu viac ako 350.000 libier na trestné činy vrátane rasistických a sexistických poznámok. V roku 2014 bol bývalý obránca Manchesteru Ferdinanda prerušený na tri zápasy, zatiaľ čo v Queens Parku Rangers a pokutoval 25 000 libier za usmerňovanie jibe na Twitter sledovateľa pomocou slova “sket”, karibský slang pre promiskuitnú ženu. V roku 2012 bola bývalému Chelseovi ľavému späť Ashley Coleovi nariadená zaplatiť 90 000 libier – najťažšiu pokutu za porušenie sociálnych médií – po tom, čo opísal FA ako #BUNCHOFTWATS na Twitteri. Facebook Twitter Pinterest Chelsea obhajca Ashley Cole, ktorý bol pokutovaný £ 90,000 FA pre tweet.

Väčšina klubov poskytuje poradenstvo a tréning svojim tímom a hráčom v akadémii. Birmingham City uviedlo, že kontroly na nových podpísaniach sa týkali sociálnych médií, ale v dôsledku toho nikdy nevyčerpali ponuku. Ich mediálny tím tiež monitoruje činnosť sociálnych médií hráča. Aj keď žiadny britský klub nie je známy tým, že odmietol hráčov za zlé správanie sociálnych médií, vlani v júli španielsky klub Deportivo La Coruña odvolal podpísanie Julia Reyho menej ako týždeň po vyhlásení dohody s ním po tom, ako klub zistil, že ich urážal na Twitteri [O tri roky skôr, keď mal 17 rokov, Rey vyslal tweet, ktorý čítal, keď bol preložený, “Fuck Depor, Fuck Riazor [klubový štadión]”. V decembri vydal Barcelona hráča len niekoľko hodín po podpise ktorý citoval útočné tweety, ktoré objavili fanúšikovia, ktoré Sergi Guardiola vyslal pred dvoma rokmi, podporil Real Madrid a urážal Katalánsko.

“Keď uverejňujete na Facebooku a Snapchate, nevykonávate žiadosť o zamestnanie ,” povedal. “Ak je niekto veľmi zjavne oddaný nacista, to je jedna vec, ale zvláštna hlúpa poznámka alebo mladistvý prebytok je niečo iné.Samozrejme, radšej by sme nemali robiť rasistické alebo homofóbne poznámky, ale je to smiešne, že by to malo skončiť vašu športovú kariéru. ”

Povedal, že Johnsonov prípad zdôraznil zodpovednosť klubov, aby zabezpečili, že hráči nevyužili mladí ľudia. “Sú to modely, či sa im páči, alebo nie,” povedal.