Povedala áno. Campenaerts má svoje rande, stálo ho 100 švajčiarskych frankov

Možno sa vám tie obrázky z utorkovej časovky na Gire d Italia z Foligna do Montefalka vybaví. Na štarte práve stojí belgický šampión Victor Campenaerts, ktorý by za normálnych okolností mohol bojovať o víťazstvo v etape.

“Ale rozhodli sme sa obetovať moje šance, aby som Steviemu ( Kruijswijkovi – lídrovi tímu </i >) pomohol v horách, “vysvetľoval dvadsaťpäťročný Belgičan.

Svoju pohodovú jazdu tak využil po svojom. Keď stál na štartovej rampe, začal si rozopínať dres vyvedený v belgickej trikolóre.Pod ním mal fixkou napísaný odkaz: “Carlien Daten?”, Čo by sa dalo preložiť ako “Carlien, pôjdeš so mnou von?”

Kamery potom Campenaertse zaberali o to častejšie a hlavne v cieli, ktorým prešiel opäť s rozopnutým dresom. “Poznám ju už dosť dlho, ale nikdy som nemal dosť guráže pozvať ju von. Tak som to urobil touto cestou, “vysvetľoval.

V belgickom Flámsku sa video okamžite stalo hitom v televíziách aj na sociálnych sieťach. Horšie bolo, že tajomná Carlien Campenaertsův vzkaz nevidela.

“Bola som veľa prekvapená. Prišla som z rokovania a videla všetky tie správy a neprijaté hovory. Hovorila som si, čo sa deje, keď mi zavolal jeden novinár a všetko mi vysvetlil.Bolo to milé, “nechala sa počuť.

A pokračovala:” Nemohla som odmietnuť po tom, čo na Gire urobil. Už mi aj volal, aby sme sa dohodli na dátume. ”

Belgická dvojica sa spolu pozná už dlhšiu dobu. Carlien Cavensová kedysi súťažila v triatlone a brala plavecké rady práve od belgického cyklistu stajne LottoNL-Jumbo.

Potom sa ale prestali vídať, až sa Campenaerts odhodlal k činu. Zísť sa majú 2. júna. “Rada by som vyrazila na bicykli, ale neviem, či na to bude mať po Gire chuť. Keď nie, dáme si niečo na jedenie. Hlavne nesmieme ísť do kina, vždy tam zaspím, “smiala sa.

Už teraz je jasné, že pôjde o jedno z najdrahších rande v Campenaertsově živote. Medzinárodná cyklistická únia totiž pre jeho kúsok nemala pochopenie, podľa nej Belgičan poškodil obraz cyklistiky.Preto mu naparila pokutu 100 švajčiarskych frankov.

To ale belgickému cyklistovi nevadí. “Hlavne že to vyšlo, mám svoje rande,” smial sa. “Pokutu samozrejme prijímam, teraz sa vrátim k pomoci Steviemu a ak dôjde do cieľa na stupňoch víťazov, treba Carlien priveziem do Milána na oslavu.”