Počas uplynulého desaťročia sa anglická Premier League

Je ťažké uveriť, že Gary Cahill je stále považovaný za kapitána Chelsea – Angličan sa už nezobrazuje na základni a zdá sa, že bol úplne predávaný.

V posledných dvoch sezónoch neboli pre Cahilla, ktorý sa vzdali svojej pozície, veľmi úspešní, najprv Christensenovi a potom Rüdigerovi.
V tejto sezóne Cahill raz vstúpil do ihriska – samozrejme sa na neho nezapočítava.

Na konci tejto sezóny obhajca ukončí zmluvu a je ťažké uveriť, že londýnski ľudia ju budú chcieť obnoviť.

1. Danny DrinkWater

Danny Drinkwater prišiel do Chelsea v lete roku 2017 – stálo klubu 37 miliónov libier. Reakcia verejnosti bola obmedzená, hoci stretnutie dlhoročných súdov v Leicesteri malo nejaký záujem.

Debut musel byť odložený z dôvodu zranenia, ale po zotavení sa Angličan nemohol ospravedlniť takýto cenník.

V prvej sezóne sa Danny Drinkwater zúčastnil 12 zápasov Premier League a v tomto – v žiadnom. Jediný krát sa objavil v modrom tričku v Super Bowle v Anglicku, ktorý vyhral “City” pred viac ako ôsmimi mesiacmi.

Surry neskrýva, že sa Danny nepočíta. Mnohé ďalšie kluby sú pripravené dať stredopoliarovi šancu a trochu ťažko uveriť, že do septembra nebude do tímu skromnejšie.

Počas uplynulého desaťročia sa anglická Premier League stala nielen prehliadkou futbalu, ale aj platformou pre miliardárov. Najbohatší ľudia na svete, ktorí nemajú žiadne záujmy vo futbale, investujú desiatky a stovky miliónov libier tým, že získajú majetok klubov elitnej anglickej divízie a podporujú ich živobytie. V tomto kontexte sa v Premier League odohrávajú stále viac neprirodzených procesov – kluby, ktoré boli považované za stredných roľníkov a dokonca aj za outsiderov pred 10 až 15 rokmi, sú teraz jedným z hlavných súperov o víťazstvo v turnaji. Toto je v prvom rade o Manchester City a Chelsea, hoci hlavné a iné špičkové kluby v Anglicku, rovnako ako tímy nižšej kategórie, neprekonali kapitál.