Paralyzovaná, tehotná Claire Lomas skončila Great North Run za päť dní

Paralyzovaná tehotná žena, ktorá nosí bionický oblek, dokončila Veľký severný beh päť dní po tom, ako ju začala. Claire Lomas z Leicestershire bola paralyzovaná z hrudníka v jazdnej nehode v roku 2007, ktorá ju zanechala zlomeným krkom, vykĺbeným chrbtom, zlomenými rebrami, prepichnutými pľúcami a pneumóniou. 36-ročná, ktorá je 16 týždňov tehotná, začala polmaratón, ktorý beží z Newcastle do South Shields, v stredu a prekročila cieľovú čiaru v nedeľu o 10.00 hod. Lomas povedal Guardianovi, že trpí na rannú nevoľnosť počas väčšiny svojho tréningu a musel vyhľadať lekársku pomoc pre vredy spôsobené pomocou popruhov jej obleku. “Nemal som veľa spánku.Strávil som prvé dve noci, keď som sa obával, že to nebudem môcť, “povedala.

Bývalý jazdca podujatia bol ponúknutý ako miesto v Great North Run po odmietnutí oficiálneho miesta v London Vitality 10k. Nosila robotický exoskeleton Rewalk, ktorý získala okolo 50 000 libier na nákup, a Claire chodila okolo troch kilometrov denne asistovaná jej manželom Danom navštevujú školy na cestách, aby sa s deťmi rozprávali o svojej bitke o prekonanie jej zranení. Facebook Twitter Pinterest Claire Lomas na Tyne most počas Veľkého severného spustenia. Fotografia: Owen Humphreys / PA

Exoskeleton ReWalk bol vyvinutý spoločnosťou ReWalk Robotics v Izraeli, aby umožnil paraplegickým ľuďom postaviť sa vzpriamene, chodiť a šplhať po schodoch.S batériou s batériou sa spolieha na snímače pohybu, ktoré pomáhajú nositeľovi zdvihnúť nohy. “Vždy sa mi páčili osobné problémy,” povedala. “Chcel som získať peniaze, pretože v nemocnici s krvnými zraneniami som videl oveľa horšie, než ja, ktorí nedostali toľko podpory.” Doteraz Lomas vzbudil okolo 560 000 libier pre Nicholls Spinal Injury Foundation. Lomas, ktorá porodila svoje prvé dieťa, Maisie, v marci 2011, tvrdí, že ostať čo najaktívnejšie je dobré pre ľudí, ktorí utrpeli poranenia pŕs. “Je to dobré pre vaše zdravie, či už idete o aktívnu osobu alebo nie, a potom existujú aj jej duševné zdravie,” povedala.

V apríli 2012 dokončila londýnsky maratón za 17 dní pomocou robotického obleku.Organizátori zvyčajne vyžadujú účastníkov, aby ukončili maratón do 24 hodín, ale dovolili Lomasovi chodiť na dve míle za deň počas 17 dní. Veľký severný beh bol dlhší čas najťažší, “Povedal Lomas. “Londýnsky maratón mi trvalo 17 dní a urobil som to za päť, a to je kopcovité.” Hoci nepočítala celkovú sumu, ktorú vzbudila, odhaduje, že bude okolo 20 000 libier.

Olympijský šampión na diaľku, Mo Farah, ktorý skončil na treťom mieste na prvom mieste, zablahoželal Lomasovi a opísal ju ako inšpiráciu.

“Je to úžasné,” povedal. “Čo prešla a potom skončila Veľký severný beh. Chcem ju zablahoželať, to je to, čo potrebuje Veľký severný beh. Ak chcete mať odvahu súťažiť, je úžasné. “