Paralympijská nádejná Carly Tait: “Moja záchranná lanovka je odvezená”

Tait opisuje auto ako jej “záchrannú líniu”. Povedala, že jej umožnila navštevovať univerzitu, mať prácu, navštevovať dve tréningy denne v Stockport, vzdialené asi 10 míľ od domova a zúčastňovať sa na udalostiach po celej krajine. Ale po tom, čo bola vo februári vyhodnotená platba osobnej nezávislosti (PIP), bola vláda poskytnutá výhoda, ktorá bola nahradená DLA – Tait, že stratí jej auto, ktoré poskytuje charitatívna schéma Motanta.

Podľa nových pravidiel musí byť zdravotne postihnutá bet365 osoba, ktorá má nárok na program Motability, vyhodnotiť 12 hodnotiacich bodov. Tait skóroval 10. “Mal som tréning po pol hodine po otvorení listu [z oddelenia pre prácu a dôchodky],” spomína. “Strávil som celú dobu plačom, keď som chodil po trati. Môj tréner sa ponáhľal, aby sa pýtal, čo sa deje.Tam som vzlykal: “Stratil som auto. Vezmú moje auto. ”

To, čo sa deje s Tait, je len špičkou ľadovca. Napriek tomu, že vláda oveľa viac informovala o tom, že v priebehu jedného PIP prerušila pomoc v oblasti zdravotného postihnutia v domácnosti, stále prebieha rozsiahle prehodnotenie, ktoré vedie k tomu, že ľudia so zdravotným postihnutím strácajú svoje autá. Od roku 2013 má viac ako 17 000 osôb so zdravotným postihnutím podľa modelu Mottage svoje mobilné vozidlá, poháňané invalidné vozíky alebo skútre odobraté po opätovnom posúdení.Do roku 2018 bude DWP opätovne testovať približne dva milióny ľudí so zdravotným postihnutím a predpokladá sa, že 90 tisíc vozidiel bude odvezených. Zníženie príspevkov na invaliditu, o ktorých ste ešte nepočuli Prečítajte si viac

Tait hovorí, Pre jej rozhovor s PIP bola presvedčená, že by sa jej ešte mohla kvalifikovať. “[Pomyslel som si,] idem do svojho hodnotenia na invalidnom vozíku. Aké ďalšie dôkazy potrebujú? “Ale počas niekoľkých minút od testu Tait hovorí, že začala cítiť, že skúšajúca nie je tam, aby ju podporila, ale skôr” chytiť ma “.To len vzrástlo, hovorí, keď mu povedala, že trénuje na paralympiádu. “Spomenul na skutočnosť, že niekto ako ja – ktorý môže ísť na prechádzku na invalidnom vozíku – by nemal dostať rovnakú podporu ako niekto, kto nemôže…Bol to ako” môžete stavkove bonusy športovať, nepotrebujete pomoc “,” spomína . Okrem obmedzeného zraku a sluchu, Taitova zdravotná neschopnosť postihuje obe nohy vážne – používa invalidný vozík a barle – a necháva ju s koordinačnými problémami. Napriek tomu bola posudzovaná ako schopná prechádzať viac ako 20 metrov – veľmi kontroverzným, ale kľúčovým faktorom pri posudzovaní toho, či je zdravotne postihnutá osoba priznaná vyššia mobilita PIP, aby získala nárok na vozidlo.

Aj veci ako dážď a vietor ma rozrušili. Spadol som vlani v lete a zlomil som si nohu, pretože som sa zastavil na chodníku.Musel som sa plaziť do kúpeľne, “hovorí Tait. “Je to skoro akoby si mysleli, že ak budete môcť chodiť vo svojom dome, nepotrebujete auto.” Taitov prípad poukazuje na to, či je nejaký zmysel prehodnocovať ľudí s nemennými alebo nevyliečiteľnými podmienkami, Ako jej. Ospravedlnenie bývalého tajomníka práce a dôchodkov Iana Duncana Smitha bolo, že asi 70% ľudí, ktorí získali celoživotné ocenenie, bolo “len dovolené trápiť”. Ľudia na celoživotných cenách sa od júla začali hodnotiť v prípade PIP. Počas nasledujúcich dvoch rokov sa vlny ťažko zdravotne postihnutých ľudí, ktorým bol predtým povedané, že ich DLA boli po celý život, mohli vidieť, či sa ich ocenenia znížili alebo úplne odstránili. “Keď som požiadal hodnotiteľa, prečo som musel byť opäť testovaný , Povedal, “môže to byť lekársky pokrok”, “hovorí Tait. “Neexistuje žiadny liek na mozgovú obrnu.Nikdy sa nedostanem k lepšiemu. Bol som na celoživotnom ocenení, pretože som bol teenager. A teraz niekto, kto ma nikdy predtým nezažil, to môže odísť. “Tait hovorí, že londýnske paralympijské hry ju inšpirovali k tomu, aby prešla preteky pre vozíčkárov. “Dokým som sa nepozoroval na Paralympiáde v roku 2012, ani som nevedel, že ľudia s mozgovou obrnou by mohli robiť šport, nieto, že by to bol úspešný. Odvtedy som venoval môj život tomu, aby som bol na štartovej línii v Riu. “V roku 2014 predstavoval Tait Veľkú Britániu v sprinte pre invalidný vozík T34 v Diamond League v Hampden Parku, Glasgow a na IPC Grand Prix finále v Birminghame, spolu s paralympijskou šampiónom Hannah Cockroft.Zúčastnila sa minuloročných Sainsburyho výročia v olympijskom parku v Stratforde a tento rok absolvovala 12-mesačnú dovolenku z práce – ako digitálny obchodník pre Co-op – trénovať na paralympijskú kvalifikáciu.

V decembri objednával Tait nové vozidlo od firmy Motability, konkrétne pre svoje tréningové potreby. Okrem toho, že je vhodná pre svoju zlú koordináciu, je jej pretekársky invalidný vozík dlhý 6 metrov – to sa nebude hodiť do ručného auta s prevodovkou v ceste – auto muselo tiež mať priestor pre jej každodenný invalidný vozík. Keď čakala na svoje nové auto, Tait používal prenájom auta od spoločnosti Motability (jej predchádzajúce auto bolo poškodené pri nehode).Niekoľko hodín predtým, ako otvorila list DWP, ktorý jej informoval, že stratila svoju spôsobilosť, garáž zavolala povedať, že jej nové auto bolo pripravené. “Teraz sedí v garáži a čaká na mňa,” hovorí. Taitova spôsobilosť oficiálne skončí budúci týždeň, ale spoločnosť Motability jej dala trojtýždňové predĺženie pre svoje osobné auto do 3. mája “ako Akt dobrej vôle “. Tait je proti rozhodnutiu DWP. Pokiaľ je to úspešné, spoločnosť Motability jej povedala, že bude musieť zmeniť nové vozidlo, čo môže byť ďalšie tri alebo štyri mesiace. Ak chcete kúpiť, jej auto by stálo 29.500 libier. “Nemôžem si to dovoliť bez mojich výhod, dokonca ani za prenájom,” hovorí. Pozri sa na rozhovor o zdravotnom postihnutí.Kto chýba? | Frances Ryan Prečítajte si viac

Dňa 24. apríla začína súťažná sezóna a okrem pravidelného tréningu sa Tait musí dostať do Stoke Mandeville a Coventry, aby súťažili. Ona hovorí, že nemá predstavu, ako bude.

“Toto je Rio rok,” hovorí. “Tento celý rok sa týkal postavenia medaily. Je to raz zaživotná príležitosť. Všetko toto úsilie vynaložili v Londýne 2012 na prezentáciu zdravotného postihnutia. Ale teraz nás vláda uviazla domov. ”

Hovorca DWP hovorí:” Rozhodnutia o oprávnenosti na PIP sa robia po zvážení všetkých dôkazov vrátane hodnotenia a informácií poskytnutých žiadateľom a ich praktickým lekárom.Väčšina ľudí, ktorí opúšťajú systém Motability, bude mať nárok na jednorazovú platbu vo výške 2 000 libier [od spoločnosti Motability], čo pomôže zabezpečiť, aby ich potreby mobility boli naďalej splnené. ”

Vyplatila 20 miliónov libier v prechodnej podpore a výskum ukázal, že pomohol zákazníkom zostať mobilný bez ich mobilných vozidiel, v mnohých prípadoch nákupom ojazdeného auta. Toto nie je pre Tait možnosť. Ona hovorí: “Ja reprezentujem krajinu s názvom” Skvelý “. Nie je to tak skvelé [pre ľudí so zdravotným postihnutím], že? Ľudia musia vedieť, že sa to deje. “Životopis

zdroj: http://e-stavkovekancelarie.com/bet365/