Neúspešné prevody, ktoré zohrali úlohu v histórii

S príchodom talentovaných futbalistov, ktorí sa neskôr stali svetovo preslávenými hviezdami, je spojený úspech futbalových klubov na svetovej scéne, vznik celá éra vo futbale. V modernom futbale sa uskutočnilo množstvo prevodov, ktoré sa z nejakého dôvodu neuskutočnili alebo boli prepadnuté. Táto skutočnosť sa stala rozhodujúcou z historického hľadiska, a to tak pre samotný futbal, ako aj pre samotných hráčov, multimilionársku armádu futbalových fanúšikov.

Čo sa stalo, čo sa už stalo históriou, je teraz samozrejmosťou a považované za samozrejmosť. Ak by sa osud nestal v čase, nie inak, ale inak by Ronaldinho poznal futbalový svet? Mladý a talentovaný hráč z brazílskeho “Gremio” by sa mohol dostať do malej škótskej St. Mirren. ” Zistené falošné údaje v pase spôsobili rozdelenie zmluvy. Nakoniec mladý brazílsky skončil v Paríži “PSG”, klub, ktorý spustil brilantnú kariéru budúcej hviezdy.
Pri pohľade ďalej je vhodné pripomenúť si prvé kroky na futbalových ihriskách budúceho génia Zinedine Zidane. Skromný a nadaný francúzsky pôvodca s alžírskym pôvodom začal svoju kariéru vo francúzskom Bordeaux. Všimol si mladého talentu a anglický tréner Blackburn Kenny Dalglish ponúkol majiteľovi klubu, aby si kúpil Zidane. Avšak krátkozraká politika prezidenta klubu sa dostala do rúk budúcej hviezdy. Zo služieb Zizu odmietol v prospech klubovej zmluvy s Timem Sherwoodom. Kto si teraz pamätá Sherwooda a stal sa Francúzom vo svetovom futbale! Inak, ak sa Zizou presťahoval do Blackburnu, história futbalu mohla ísť podľa iného scenára. Buď britský klub bude na rovnakej úrovni s poprednými futbalovými klubmi Starého sveta, alebo si nikto nebude pamätať na talentovaného Francúzka za pár rokov.

Tento thriller sa objavil v čase a v osude Diega Maradony, ktorého meno je teraz obalené na tabuľkách v múzeu futbalovej slávy.