Kulhavý vs. Schurter. Nové Mesto uvidia ďalšiu vojnu dvoch gigantov

Ak hľadáte na nedeľu stávku na istotu, stavte si, že v závode Svetového pohára horských bicyklov v Novom Meste na Morave vyhrá Jaroslav Kulhavý, alebo Nino Schurter.

Nikto iný totiž za šesť rokov , čo sa najlepšie bikeri sveta vo Vysočina Arene schádza, nestál na najvyššom stupni.

A ich vzájomná Novomestská bilancia?

Lepšie vyznieva pre SCHURTER, ktorý nad krívajúcim v počte víťazstiev vedie 4: 2. Ovládol aj posledné vzájomný súboj pred rokom na svetovom šampionáte.

Vtedy sa český biker vracal po nepríjemnej zlomenine ruky, kedy na dva mesiace úplne vypadol z pretekov. Napriek tomu to bol znovu on, kto Švajčiara najviac preháňal.

Ako je vo Vysočina Aréne obvyklé.

“Je to pre mňa špeciálne miesto, patrí k mojim najúspešnejším.Býva tu veľa divákov, jedná sa o jednu z najlepších akcií Svetového pohára, “chváli Schurter organizátormi.

Obaja sa už tento rok stretli a tiež bojovali na najslávnejším etapovom pretekov horských bicyklov – na juhoafrickom Cape Epic, kde išiel Kulhavý vo dvojici s Christopherom Sauser, zatiaľ čo Schurter s Matthiasom Stirnemanem.

A v Afrike sa prvýkrát v kariére radoval Švajčiar.

“Ale sám som sa tam cítil fakt dobre, predtým som navyše vyhral na Cypre, bol to vydarený štart do sezóny, “pochvaľoval si Kulhavý.

Ten po africkej misii trávil čo najviac času doma.Obchádzal regionálne preteky, k Svetovému poháru sa rozbiehal na tom Českom alebo na Kolese pre život.

Tiež riešil problémy s alergiou a astmou, kvôli čomu musel vynechať polovicu kvalitných tréningov.

Pred príjazdom do Nového Mesta ešte v stredu po 100 kilometrovej “zahřívačce” na ceste dominoval na bikerské exhibíciu Pražské schody. “Je to fajn vyhliadka pred nedeľou,” rozprával.

To Schurter mal štart sezóny pestrejšie. Objavil sa na slávnom cyklistickom festivale Sea Otter Classic v Spojených štátoch amerických, kde skončil druhý v Šortrek a ovládol “svoje” cross country.

Vlastným fanúšikom sa tiež predstavil na švajčiarskom pohári. “So svojimi výsledkami som zatiaľ spokojný.V tréningu som sa nemohol toľko sústrediť na začiatok Svetového pohára, pretože som veľa cestoval, ale zostávam pokojný, “usmieval sa tridsaťročný biker na tlačovej konferencii.

Obaja ešte v piatok zvažovali štart v Šortrek – nové bikové disciplíne , ale rozhodli sa neriskovať a sústrediť sa na nedeľu.

“Short track môže byť zaujímavý, určite je to lepší nápad ako eliminátor, len by to mali zaradiť do Svetového pohára,” zhodli sa obaja šampióni.

Kým totiž najmladší disciplína nie je súčasťou pohára, neudeľujú sa za ňu žiadne body, a tak nie je dôvod dva dni pred hlavným štartom riskovať.

“Až pôjdu všetci Šortrek, môže to byť v nedeľu rovnaké.Ale kým nebudú za Šortrek body, nebudem ho jazdiť, “naznačil päťnásobný majster sveta a olympijský víťaz z Ria.

Ich vzájomná novoměstká bilancia zatiaľ jasne vyznieva pre SCHURTER, ale aj on vie, že” Kulhavý bude tým , koho musím poraziť. ”

” Zakaždým sme tu urobili zaujímavý závod, snáď sa to podarí aj tentoraz “dúfa zase česká jednotka. “Mám v sebe obrovskú motiváciu tu uspieť. Keby som si na začiatku sezóny mal vybrať závod, ktorý chcem vyhrať, vždy to bude Nové Mesto. ”

Podarí sa mu to tentoraz?