Hráči tímu Gay Premier League sa bojí vydať, John Amaechi povie poslancom

Anglický futbal bol príliš pomalý na to, aby sa vyriešil prostredie, v ktorom je homofóbia stále niekedy “tolerovaná” a gayoví hráči sa bojí vydať, vyhlásil parlamentný výbor v utorok.Upozornenie pochádza od bývalého hviezdneho tímu NBA John Amaechi, ktorý povedal, že je v kontakte s hráčmi Premier League, ktorí sa obávajú otvorenosti svojej sexuality, pretože vedia, že ich kluby a manažéri by nepodporovali. , prvý hráč NBA, ktorý vyšiel v roku 2007, povedal poslancom na výbor pre kultúru, médiá a šport, že existujú “viaceré” dôvody, prečo hráči gayov z Premier League, ktorí vedeli, že nevstúpili, vrátane obáv, ich klubmi. “Niektorí z nich majú pocit, že ich tím konkrétne nebude podporovať,” povedal. “Nie ich spoluhráči, ale tréneri, klub a administratíva okolo nich. Oni buď poznajú, že sú otvorene nepriateľskí, stáli v rozhovoroch alebo počuli rozhovory, ktoré boli nepopierateľné, alebo to boli podozrivé.Je zaujímavé, koľko z nich viem, že sú vo väčšej alebo menšej miere vo svojej rodine, priateľom a výberom svojich spoluhráčov.Je pre mňa úžasné, že si ľudia neuvedomujú, že existuje veľa hráčov, ktorých “manažér” ich vyzdvihuje po výcviku – a to nie je vždy možné. “Prečo som vyšiel.

Amaechi tiež poukázal na ďalší dôvod, prečo vrcholový hráč nevstúpil: nechceli byť definovaní ich sexualitou. “Jedného dňa vás vaše úspechy vymedzujú, druhý deň vaša sexualita robí a môžem vám povedať, že je to dráždivé.” Britský pretekár Walker Tom Bosworth, ktorý vyšiel ako gay pred olympijskými hrami v Riu, povedal Poslanci, že gay futbalista by bol “hráčskym menom” pre spôsob, akým boli v Spojenom kráľovstve zaobchádzaní s LGBT športovcami. Bosworth povedal, zatiaľ čo britská atletika ho osobne obrovsky podporovala, on bol v kontakte s gay hviezdy z iných športov, ktoré nevyšli, vrátane jedného, ​​ktorý bol “oveľa väčším menom ako ja”, ale nebol v “bezpečnom prostredí”, aby to urobil. “Myslím, že to zdôrazňuje, že podpora nie je z klubov, spoluhráčov a manažérov celú cestu,” dodal. Gary Younge hovorí so športovou hviezdou John Amaechi o tom, že vyšiel.

Minulý rok Daily Mirror tvrdil, že dvaja hráči Premier League – vrátane medzinárodnej Anglicka – sa pripravovali na verejné vystúpenie ako homosexuál do začiatku sezóny 2016-17 a mali plnú podporu svojich klubov a futbalovej asociácie.To sa však nestalo a ostáva to tak, že žiadny špičkový britský futbalista nepovedal, že je gay pri hraní na najvyššej úrovni hry. V októbri predseda FA Greg Clarke povedal poslancom že sa “osobne styčil”, že žiadni gejoviaci hráči v Premier League sa necítili schopní vyjsť a citovali malú menšinu ľudí, ktorí hádzali zlé zneužívanie hráčov ako hlavný faktor. Ale Amaeči povedal že zatiaľ čo malá menšina fanúšikov sa “dostala do poriadku, aby sa správali zle”, keď vstúpili na futbalové štadióny, kultúra v hre “by sa mohla zmeniť zajtra”, ak by mali postavy vo futbale robiť silnejšie kroky .

“Vo väčšine firiem manažéri obviňujú ľudí, ktorých vedú.A napriek tomu nejakým spôsobom sme presvedčení, že fanúšikovia sú nejako divoké a nekontrolovateľné a nemáme inú možnosť nechať ich, čo chcú? “Spýtal sa Amaechi, ktorý povedal, že nedostatok sankcií pre vodcov futbalu za sexistické e-maily alebo homofóbne správanie minulosť poslala fanúšikom správu, že to, čo urobili, bolo OK.

“Futbal má všetky zdroje, ktoré chce,” povedal. “Má zdroje na prenájom tých najlepších ľudí s kultúrnou zmenou. Na pracoviskách neprijímame také veci, ktoré akceptujeme v športe. Mohli by to zajtra zmeniť, ak chcú. Skutočnosť, že nie sú, je podľa ich vôle.Nič iného. ”

On tiež vyzval športové úrady, aby poskytli vzdelanie o homofóbii pre trénerov na všetkých úrovniach po dohode s jedným poslancom, že nikdy nepočul správcu Premier League o tejto otázke. “Mohli by vyžadovať, aby tréneri na každej úrovni prestali byť emočne negramotní a intelektuálne nezainteresovaní troglodytoví ľudia, ktorí sú ochotní udržať status quo tak, ako je v súčasnosti.” Amaechi, ktorý je čierny, priznal, že bol prekvapený stále hovoriť o homofóbii v športe. “Toto nie je nevyriešiteľný problém, ktorý treba vyriešiť. To, čo je homofóbia tolerované, nie je tolerované, pokiaľ ide o rasu. Je to tiché posolstvo zo športu, že farba mojej kože je hodná ochrany, ale moja sexualita nie je. “