Fanúšikovia negatívne videli príchod Glazera

Otázka, ktorá sa čoraz častejšie obáva fanúšikov – ako dlho to bude trvať a ako “hospodárske sviatky” ovplyvnia vývoj futbalu ako hry vo všeobecnosti – je nepravdepodobné, že nájde svoju odpoveď v rámci tohto materiálu, ale najbohatší a najsilnejší ľudia S pomocou údajov z otvoreného prístupu určíme práve teraz ponorku.

7. Rodina Glazer (Manchester United) – 2,49 miliardy libier

Jeden z najpopulárnejších anglických klubov na svetovom trhu, “Manchester United” patrí do rodiny amerických miliardárov Glazer. Malcolm Glazer spustil operáciu na “využitie moci” v MJ, ako to neskôr opísali niektoré britské publikácie. V tom čase jeho majetok predstavoval približne 3% akcií klubu, ale agresívnou politikou Malcolm priniesol toto číslo na 98% do roku 2005, čím sa stal skutočným jediným majiteľom Red Devils. Celková odhadovaná hodnota transakcií, pri ktorých spoločnosť Glaser stála nákup MJ, odhadujú analytici na úrovni 800 miliónov libier.

Fanúšikovia negatívne videli príchod Glazera v Manchestrovej United a obvinili nového majiteľa z nedostatku správnych investícií, čo viedlo k zhoršeniu športového výkonu tímu. V roku 2006 však Glaser Sr. zaradil svojich dvoch synov Kevina a Edwarda a svoju dcéru Darcy do predstavenstva klubu ako členov predstavenstva. V roku 2014 zomrel Malcolm Glazer vo veku 85 rokov, ale zanechal klub dedičstvom na svoje deti, ktoré dodnes stanovujú rozvojovú politiku “červených diablov”.

Mocní pánovia. 7 najbohatších majiteľov ponoriek klubov

Napriek kritike pod hlavičkou Glazers získal Manchester United päť ligových titulov v Anglicku, jeden Anglický pohár, štyri anglické ligové poháre, šesť pohárov Anglicka a tiež jedenkrát vyhral ligu majstrov a ligu Európy.