7 najbohatších majiteľov ponoriek klubov

Joshua Harris a David Blitzer (“Crystal Palace”) – 3,4 miliardy libier

Americký miliardár Joshua Harris a jeho obchodný partner, krajan David Blitzer, sa na konci roka 2015 stali vlastníkmi 67,5% podielu v Crystal Palace. Kapitalizácia majetku 54-ročného Harrisa sa odhaduje na 2,4 miliárd libier a 49-ročný Blitzer – na 1 miliardu, ale plány Američanov zrejme nezahŕňajú odstránenie “sklenárov” do popredia v anglickom kole.

Okrem toho minulú sezónu bol Crystal Palace veľmi blízko k poklesu v triede, keď sa vedenie klubu spoliehalo na holandského manažéra Franka de Boera. Uvedomujúc si svoju chybu v čase, šéfovia požiadali o pomoc skúsený Roy Hodgson, ktorý obhájil miesto pre Crystal Palace v Premier League, hoci v tejto sezóne robí presne to isté, bez riešenia úloh vyššej hodnosti. majiteľov.

Mocní pánovia. 7 najbohatších majiteľov ponoriek klubov

Všimnite si, že britský podnikateľ Steve Parish, ktorý vlastní 18% “sklárskych výrobcov”, zostáva Harris a Blitzer, ktorí sú spoluvlastníkmi klubov NHL “New Jersey Devils” a NBA “Philadelphia Sevents Siksers”. Avšak všetky kľúčové otázky pre rozvoj klubu sú stále brané do zahraničia a najvyšším úspechom “Crystal Palace” s americkými majiteľmi je dosiahnuť finále FA Cupu 2015/16, kde Londýnci prehrali Manchesteru United za extra čas (1: 2) ,

5. Joe Lewis (Tottenham) – 4,5 miliardy libier

Vlastníkom 85,55% akcií spoločnosti Tottenham je spoločnosť ENIC International Ltd, ktorá je naopak vlastnená 82-ročným britským miliardárom Joeom Lewisom. Podľa roku 2018 je Lewis na 12. mieste v zozname najbohatších ľudí vo Veľkej Británii.